Sener Professional Производи

Дознајте повеќе за Sener Professional производите

HAIR CARE SET

HAIR CARE SET

Шампон од лук е шампон со природни екстракти од лук.

Со редовна употреба и масажа на скалпот, помага да се спречи опаѓање на косата, го стимулира растот на косата и ја обновува структурата на косата. Помага за обновување на сувата коса. Остава дискретен чист мирис по миењето. Семејно пакување. 1 л

Употреба: Масирајте го скалпот неколку минути, а потоа исплакнете. Користете го редовно при секое миење на косата. Идеален е во комбинација со регенерирачка маска.

 

Регенеративна маска with a silky texture, which helps strengthen the hair, while creating a protective coating for intensive repair.For all hair types. 350 ml

Употреба: Нанесете на измиена, исушена со пешкир коса. Оставете да делува 3-5 минути и потоа исплакнете темелно.

PLEX

ТРЕТМАН ЗА ОШТЕТЕНА КОСА

Sener Plex е процес во три чекори за поправка и спречување на оштетување на косата. Дејствува на молекуларно ниво спречувајќи оштетување што може да настане од груби хемиски третмани за коса како што се белење и боење. 500 мл

Употреба: Нанесете на влажна коса и оставете да делува 5 минути, а потоа исплакнете темелно. Може да се користи и при бојадисување или осветлување на косата. Нанесете 10 ml во 120 ml (мешавина за боја или бланш).

Arkitekt

Уникатно решение на SENER Professional, кое ги штити, реконструира и зајакнува врските на косата. Помага за подобро и полесно обликување на саканата фризура. 150 мл

Употреба: Нанесете на измиена, исушена со пешкир влажна коса и не плакнете.

Спреј за коса 5 во 1

СПРЕЈ ЗА КОСА 5 во 1

Помага за длабинско обновување и заштита на косата и полесно обликување. Благодарение на активните состојки:

– Ја ревитализира сува и оштетена коса

– Го заштитува од топлина

– Ја прави свиленкаста мазна

– Обезбедува полесно чешлање и пеглање

– Го задржува обликот на фризурата.

400 мл

 

Употреба: Нанесете на влажна коса пред фенирање и не се измивајте. Може да се нанесува и на исушена и обликувана коса.

Бланш сет

БЛАНШ СЕТ

Претставување на професионалното белило Sener: Ослободување брилијантност во негата на косата Возбудени сме да го запознаеме светот со револуционерниот професионален белило Sener, производ што ја менува играта и кој треба да ги редефинира стандардите за нега и убавина на косата. Со врвна технологија и посветеност на извонредност, Sener Professional Bleach е вистинскиот избор за професионалци во салоните и поединци кои бараат прекрасни трансформации на косата

Прашок за пилинг со брзо дејство, идеален за осветлување до 7 нијанси. Лесно и брзо се меша, создава мека крема која не се излева и совршено се зацврстува на косата без да се обвиткува или стврднува. Овозможува реализација на сите видови техники на белење. Правилниот избор на водород (3%,6%,9%,12%) гарантира постигнување на посакуваното осветлување на сите природни и обоени темели.

Интензивната и специјална заштитна формула секогаш дава сигурни резултати во однос на структурата на косата. Оваа сина бланш има анти-црвена формула.

 

УПОТРЕБА:

1. Измешајте ги Sener Hydrogen и Sener Bleach заедно.

2. Нанесете ја смесата на вашата коса рамномерно користејќи четка или чешел, притоа внимавајќи да не дојде на вашата облека или кожа.

3. Покријте ја косата со капа за туширање и оставете ја смесата да отстои на вашата коса 15 до 30 минути.

4.Откако ќе бидете подготвени да ја исплакнете смесата, исплакнете со шампон и кондиционирајте ја косата. Ако има дополнителен хранлив регенератор во вашиот комплет за белење, користете го и тоа. Исплакнете уште еднаш и почекајте косата да се исуши.

5. Ако нијансата што ја имате е она што ја посакувате, можете да ја надополните со тонер за да ја изедначите бојата на косата. Ако планирате да користите трајна боја за коса, можеби ќе треба да почекате помеѓу белење и боење на косата.

 

Sener Professional Хидрогени

3%, 6%, 9% и 12% хидрогени.

Овие хидрогени се направени за да им помогнат на фризерските салони, но и на клиентите да можат побрзо и побезбедно да ја осветлат косата.

Високо стабилизирана оксидирачка емулзија со 10 вол. (3%) хидроген. Овозможува подготовка на хомогени смеси со секаков тип на боја или белило. Парфимирана формула е збогатена со емолиенти, состојки кои го третираат и штитат скалпот и косата.

Високо стабилизирана оксидирачка емулзија со 20 вол. (6%) хидроген. Овозможува подготовка на хомогени смеси со секаков тип на боја или белило. Парфимирана формула е збогатена со емолиенти, состојки кои го третираат и штитат скалпот и косата.

Високо стабилизирана оксидирачка емулзија со 30 вол. (9%) хидроген. Овозможува подготовка на хомогени смеси со секаков тип на боја или белило. Парфимирана формула е збогатена со емолиенти, состојки кои го третираат и штитат скалпот и косата.

Високо стабилизирана оксидирачка емулзија со 40 вол. (12%) хидроген. Овозможува подготовка на хомогени смеси со секаков тип на боја или белило. Парфимирана формула е збогатена со емолиенти, состојки кои го третираат и штитат скалпот и косата.

 

УПОТРЕБА:

Пред и по шампонот, изматете ја и исушете ја косата со пешкир, оставајќи ја малку влажна. Ставете ја крпата околу рамената. Облечете ракавици и истурете го пероксидот во шишето со спреј или во садот. Потопете ги прамените влакна во садот со пероксид за да го направите примерокот за тестирање.

Шамнпон од лук

ПРОТИВ ОПАЃАЊЕ НА КОСАТА СО ЕКСТРАКТ ОД ЛУК

Шампонот со лук има висока концентрација на природни екстракти од лук. Со редовна употреба и масажа на скалпот го стимулира растот на косата и ја обновува структурата на косата. 400 мл

Употреба: Масирајте го скалпот неколку минути, а потоа исплакнете.

 

Silver шампон

ЗА РУСА КОСА

Ги отстранува несаканите жолти тонови од русата, белата и сивата коса. 400 мл

Употреба:
Нанесете го шампонот на влажна коса, масирајте, оставете да делува 1-3 минути, а потоа исплакнете. Користете го еднаш неделно.

 

Keratin шампон

ЗА ОШТЕТЕНА КОСА

This shampoo with keratin, in addition to cleansing, provides an extra layer of protection and conditioning of damaged hair. 400 ml

Употреба: Нанесете го шампонот на влажна коса, масирајте, оставете да делува 1-3 минути, а потоа исплакнете. Користете го еднаш неделно.

 

Шампон од лук

ШАМПОН ОД ЛУК

Шампон од лук е шампон со природни екстракти од лук.

Со редовна употреба и масажа на скалпот, помага да се спречи опаѓање на косата, го стимулира растот на косата и ја обновува структурата на косата. Помага за обновување на сувата коса. Остава дискретен чист мирис по миењето. Семејно пакување. 1 л

 

Употреба: Масирајте го скалпот неколку минути, а потоа исплакнете. Користете го редовно при секое миење на косата. Идеален е во комбинација со регенерирачка маска.

Кератинска маска за коса

КЕРАТИНСКА МАСКА ЗА КОСА

Кератинската маска за коса помага за длабинско обновување и ревитализација на оштетената и претерано третирана коса. Спречува кршење. 350 мл

Употреба: Нанесете на измиена, исушена со пешкир коса. Оставете да делува 3-5 минути и потоа исплакнете темелно.

HAIR REPAIR MASK

HAIR REPAIR MASK

Регенерирачка маска со свиленкаста текстура, која помага во зајакнување на косата, притоа создавајќи заштитна обвивка за интензивно поправка.За сите типови коса.

Употреба: Нанесете на измиена, исушена со пешкир коса. Оставете да делува 3-5 минути и потоа исплакнете темелно.

СТАНИ НАШ ДИСТРИБУТЕР

Повикувајќи ги деловните поединци и застапниците за убавина,

церебралната елита да се приклучи на брзорастечкиот Sener Professional,

бренд кој се издвојува врамен со репутација на Peerles.

Погледнете ги основните барања подолу:

1. Профил на компанијата

2. Бизнис план

3. Анализа на пазарот

4. Маркетинг план и стратегија

Состави делови на Sener Professional